Nőnap a Vatikánban – sok szenvedést megélt, bátor nők tanúságtétele
A Villa Pia, IV. Piusz pápa palotája ad otthont március 8-án a Vatikánban annak a rendezvénynek, amelyen olyan nőket mutatnak be a világ öt kontinenséről, akik életükben, nehéz helyzetekben különleges bátorságról, hitről és irgalmasságról tettek tanúságot.
Chantal Götz, A hit hangjai főszervezője elmondta, hogy a rendezvényen szereplő nők nagy bátorságról tettek tanúságot, legyőzték a nehézségeket, és ma fontos szerepet töltenek be a társadalomban. Nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki legyőzze a hagyományok által fenntartott korlátokat, amelyek megakadályozzák, hogy a lányok tanulhassanak; nagy bátorság kell a háború sújtotta országokban ahhoz, hogy valaki higgyen a békében és segítse az áldozatokat. Különösen nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki megbocsásson azoknak, akik bántották – tette hozzá.
A felszólalók között ott van Cecilia Flores-Oebanda, akit a Fülöp-szigeteken gyerekmunkásként dolgoztattak, majd férjével együtt négy évig raboskodott, mert szembeszegült Marcos diktatúrájával. 1991-ben megalapította a modernkori rabszolgasággal foglalkozó Visayan Forum Foundationt. A sajtótájékoztatón elmondta, hogy megtanulta: az irgalmasság ott kezdődik, hogy az ember felfedezi magában a bátorságot ahhoz, hogy elfogadja, Isten egy nagyobb küldetésre készítette fel, akármilyen fájdalmas is a felkészülés útja. Az is lehet azonban, hogy az ember nem fedezi fel magában ezt a bátorságot, ha előbb nem fedezi fel az irgalmasságot – tette hozzá.
A A hit hangjai társrendezője a Jezsuita Menekültszolgálat, amely Mercy in Motion (Mozgásban az irgalmasság) néven kampányt indított: 2020-ig százezer menekült oktatását biztosítják, különleges figyelmet fordítva a nőkre.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése